Към съдържанието

Добре дошли във Форумите на Форум Междузвездни Войни
Регистрирайки се във Форумите на Star Wars Bulgaria, ще придобиете допълнителни възможности. Освен да четете темите ще можете да отговаряте, да давате репутация и да гласувате в нашите анкети. Ще можете да общувате с останалите членове, посредством лични съобщения и още някои други благинки ;) Ако имате акаунт може да Влезете от Тук - в противен случай може да си направете Регистрация безплатно.
Снимка

KOTOR на лаптоп?

- - - - - kotor лаптоп

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

Mara

Mara

Форумен ветеран

• Ветерани
  • PipPipPip
  • 33 Мнения:
Здравейте! Казаха ми, че KOTOR не може да се играе на лаптоп. Свалила съм си я отмного места, инсталирам и деинсталирам и винаги забива, когато моят герой и Carth Onasi избягват с escape pod-a в началото. По принцип характеристиките на лаптопа ми са добри и покриват изискванията на играта. Наистина ли няма никакъв начин да тръгне и на лаптоп?...
I truly...deeply...love you... Before we die I want you to know...
Публикувано изображение

DARTH_HADERAH

DARTH_HADERAH

Администратори

• Администратори
  • 1174 Мнения:
Проблема не е в това, че е лаптоп. С каква операционна система си? ? какъв процесор? KOTOR прави проблеми на Vista/7 и мулти-ядрени процесори. които понякога могат да се заобиколят, понякога не... Ако си с едно от двете или и двете, от това трябва да се започне търсенето на решение.
Пиша бавно, защото знам, че не можете да четете бързо - От всичко което написах и от всичко което не написах, най-важното е това, което не разбрахте.

TheOneWithTheForce

TheOneWithTheForce

Форумен ветеран

• Ветерани
  • 554 Мнения:
Пробвай универсалното решение за неработещи програми под Shitsta/7 - десен бутон върху .exe файла -> Run as Administrator... ;)

Mara

Mara

Форумен ветеран

• Ветерани
  • PipPipPip
  • 33 Мнения:
С Windows XP съм си, Виста не ми харесва... Процесорът ми е Intel Core Duo T8100, 2.10 Ghz
Публикувано изображение

TheOneWithTheForce

TheOneWithTheForce

Форумен ветеран

• Ветерани
  • 554 Мнения:
Че кой харесва Виста ? Май в целия свят е само Боби... Нека позная - скоро си обновявала видео драйвърите ? Понякога новите драйвъри променят начина, по който работят по-стари програми. ?нсталира ли DirectX веднага след KOTOR или натисна 'Не' ? Опита ли да преинсталираш играта, за да видиш дали ще се оправи ?

Jedi_Knight_AAK

Jedi_Knight_AAK

Рицар Джедай на Република

• Ветерани
  • 1019 Мнения:
Офтопик:
Аз!
...
Но вече харесвам 7 повече.

Пусках 1-2 пъти КОТОР 1 (за 2 не помня вече) на Виста-та преди около година - никакви проблеми не си спомням. Определено не е от уиндоуса (може би не винаги и не при всякакви хардуерни конфигурации + споменатите drivers), но колегите вече са ти дали съвети от къде да почнеш да търсиш решения.
Успех!

May The Force Be With You!

SWTOR: Twitch.TV  &  YouTube

DARTH_HADERAH

DARTH_HADERAH

Администратори

• Администратори
  • 1174 Мнения:
? двата KOTOR'а не са оптимизирани за двуядрени процесори... Щом си с ХР трябва да се пипне в регистрите.
При спряна игра. Start -> Run пишеш Regedit
Намираш: HKEY_LOCAL_MACHINE -> SYSTEM -> CurrentControlSet -> Control -> Video
Отваряш всичко от съдържанието едно по едно, търсиш това в което поддиректорията 0000 е със най-много стойности в нея трябва да има неща свързани с "OpenGL"
С десен бутон на празно място избираш New -> DWORD Value, кръщаваш го OGL_ThreadControl след това с десен бутон на него Modify -> в полето за писане въвеждаш "2" (първоначално е 0) и даваш ОК.
Отново с десен бутон на празно място New -> DWORD Value, пишеш WTD_ExecModel пак с десен бутон на него Modify пишеш 0.
Затваряш регистъра от Х, няма "Save".

Сега вероятно играта ще работи както трябва. Ако не работи или искаш да махнеш двете стойности, отиваш до тях по същия път, с десен бутон Delete. За да е всичко ясно и точно.

Ако не стане ти желая не твърде изнервящо ровене в интернет.

С Vista и 7 е по-лесно, при вече пусната игра се влиза в Task Manager - Processes на kotor.exe с десен бутон се отива на Set Affinity и ръчно избираш на кои и колко от ядрата да работи (оставя се само едно). Трябва да се прави след всяко пускане на KOTOR (или каквото друго има нужда от Affinity настройката).

/офф
Аз също съм вече фен на 7.
Пиша бавно, защото знам, че не можете да четете бързо - От всичко което написах и от всичко което не написах, най-важното е това, което не разбрахте.

Mara

Mara

Форумен ветеран

• Ветерани
  • PipPipPip
  • 33 Мнения:
Благодаря много за отговорите  :-)  Ще пробвам и ще видя, дали ще се получи.
Публикувано изображение

Теми съдържащи: kotor, лаптоп