Към съдържанието

Добре дошли във Форумите на Форум Междузвездни Войни
Регистрирайки се във Форумите на Star Wars Bulgaria, ще придобиете допълнителни възможности. Освен да четете темите ще можете да отговаряте, да давате репутация и да гласувате в нашите анкети. Ще можете да общувате с останалите членове, посредством лични съобщения и още някои други благинки ;) Ако имате акаунт може да Влезете от Тук - в противен случай може да си направете Регистрация безплатно.
Снимка

Защо форумът (или форумите като цяло) запустяха.. Дискусия

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
1 отговор на тази тема

Анкета: Защо форумът (или форумите като цяло) запустяха.. Дискусия (5 потребител(и) са гласували)

Причини за упадъка на форумите?

1. Фейсбук (много от хората по форумите се познават и пишат по фейсбук набързо или имат даже група там и си коментират и бъбрят) (5 глас(а) [50.00%] - Виж)

Процент гласували: 50.00%

2. Изчерпване на темата (всичко каквото можеше да се изпише се изписа ?) (0 глас(а) [0.00%])

Процент гласували: 0.00%

3. Изчерпване на ентусиазма на феновете с възрастта ? (2 глас(а) [20.00%] - Виж)

Процент гласували: 20.00%

4. Наводняването с нови и по-некачествени истории пълнеж от Дисни, като нови собственици на сагата (0 глас(а) [0.00%])

5. Различния на потребителите (1 глас(а) [10.00%] - Виж)

Процент гласували: 10.00%

6. Поява на нови клонове на основния форум и изоставеното на оригиналния портал? (1 глас(а) [10.00%] - Виж)

7. Не знам и аз ? (1 глас(а) [10.00%] - Виж)

8. Друго не записано в опциите ? (0 глас(а) [0.00%])

9. Концепцията остарява и губи приложение (0 глас(а) [0.00%])

Глас Гостите не могат да гласуват

Stefan_Trekkie

Stefan_Trekkie

Форумен ветеран

• Ветерани
  • PipPipPip
  • 45 Мнения:

Здравейте. Интересно ми е да коментираме причините за падението на форумите в глобална насока. Може би това върви на там последните 7-8 години. Форум е удобно място за споделяне на мнения по дадена тематика, мненията си седят и може да бъдат четени от много други за в бъдеще. И особено за хора търсещи информация или да се включат в дискусии. 

Какво доведе до това да има по 10 мнения на година, а се започна от 10 на час ? Спомням си през далечната 2003 година, когато бях още млад и зелен. Регистрирах се и ходех с голям интерес в компютърния клуб за да отворя, разглеждам и поговоря с други фенове като мен самия. 
Мисля да го пусна като анкета с различни отговори. Ще се радвам да побъбрим хихи. То малко като параграф 22 :)

Campagnolo_logo.png

peshootvt

peshootvt

Модератор

• Moderators
  • 402 Мнения:

Основната причина е появата на Фейсбук (Суратника).

Още при създаването на Сурат групата, предрекох замирането и смъртта на форумът. Уви това беше неизбежно. Тази, тъй наречена социална мрежа, даде свобода на лаиците да си покажат ниската култура, грамотност, уважение към другите и т.н. В суратника няма правила за грамотност и писане на кирилица. Няма подредба на темите и дискусиите. Цари пълен хаус и анархия. Админите и модовете там се опитват да въведат някъкъв ред в безпорядъка, но всичко е обречено предварително на провал.

През годините имаше много интерактивни мрежи за комуникации между нас, форум, мирка, скайп, но Фейса измести всички, засега. Ще му дойде и на него времето.
Втората причина естествено е, че някои от по-старите форумни лидери одъртеха и решиха, че вече са по-зрели за да се занимават с детинщини. Лично мнение: Много грешат и е глупаво да се оправдават с възраст, семейство, деца и ангажименти. Лично аз съм вече на 48, със семейство, две деца и лична фирма (имам доста ангажименти), но това не ми пречи да продължа да посещавам форумът на любимата ми Сага и да участвам в дискусиите.

A long time ago in a galaxy far , far away ...
May the Force be with You!
I have good feeling about this

9265862X.png