Към съдържанието

Добре дошли във Форумите на Форум Междузвездни Войни
Регистрирайки се във Форумите на Star Wars Bulgaria, ще придобиете допълнителни възможности. Освен да четете темите ще можете да отговаряте, да давате репутация и да гласувате в нашите анкети. Ще можете да общувате с останалите членове, посредством лични съобщения и още някои други благинки ;) Ако имате акаунт може да Влезете от Тук - в противен случай може да си направете Регистрация безплатно.
Снимка

Добрия стар форум :)

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

GERRARD

GERRARD

Форумен ветеран

• Ветерани
  • 483 Мнения:

Еххх, днес си седя на работа и се зачетох в един чужд Star Wars форум, а след това влезнах и тук и започнах да чета някакви стари теми.

Просто искам да кажа, че не мога да повярвам по какъв начин съм писал и съм се изразявал преди 10 години :Д:Д И с некви 15000 удивителни съм писал. 

Другото, което искам да кажа е, че това беше един страхотен форум и е много жалко, че феновете предпочитат социалните мрежи пред него, тъй като тук всичко е структурирано и подредено, докато във ФЕЙСБУК групата например определен пост, който може да е много интересен, може в същото време да изчезне след 10 минути от News Feed-а.

Т'ва е ;д

peshootvt

peshootvt

Модератор

• Moderators
  • 402 Мнения:

Основната причина е появата на Фейсбук (Суратника).

Още при създаването на Сурат групата, предрекох замирането и смъртта на форумът. Уви това беше неизбежно. Тази, тъй наречена социална мрежа, даде свобода на лаиците да си покажат ниската култура, грамотност, уважение към другите и т.н. В суратника няма правила за грамотност и писане на кирилица. Няма подредба на темите и дискусиите. Цари пълен хаус и анархия. Админите и модовете там се опитват да въведат някъкъв ред в безпорядъка, но всичко е обречено предварително на провал.

През годините имаше много интерактивни мрежи за комуникации между нас, форум, мирка, скайп, но Фейса измести всички, засега. Ще му дойде и на него времето.
Втората причина естествено е, че някои от по-старите форумни лидери одъртеха и решиха, че вече са по-зрели за да се занимават с детинщини. Лично мнение: Много грешат и е глупаво да се оправдават с възраст, семейство, деца и ангажименти. Лично аз съм вече на 48, със семейство, две деца и лична фирма (имам доста ангажименти), но това не ми пречи да продължа да посещавам форумът на любимата ми Сага и да участвам в дискусиите.

Уви, но много пъти съм изразявал мнението си по въпросът с Фейса.
Не се отказвай обаче да пишеш във форума. Всички ветерани поодъртехме и пораснахме. Все още се понавъртаме във форума. Може и да се броим на пръсти, но сме тук. ;)

May the Force be with You!

A long time ago in a galaxy far , far away ...
I have good feeling about this

9265862X.png

Stefan_Trekkie

Stefan_Trekkie

Форумен ветеран

• Ветерани
  • PipPipPip
  • 45 Мнения:

Наскоро направих подобна тема. Фейсбук наистина е голям фактор, който погуби не само този форум, а и много други. Има и други фактори от по-дребно естество като например това, че с ранните години на форума повечето потребители бяха диви и необуздани. Пишеше се наляво и на дясно с не голямо съдържание.. Все още помня далечната 2003-2004 година, когато се регистрирах.. Пъпчивец, който си мислеше, че всичко знае хаха. Всъщност не, но така е думата. 

Campagnolo_logo.png

Jedi_Knight_AAK

Jedi_Knight_AAK

Рицар Джедай на Република

• Ветерани
  • 1020 Мнения:

Я и аз да се разпиша с един ред, че не съм ви виждал и чувал от много години :)

peshootvt

peshootvt

Модератор

• Moderators
  • 402 Мнения:

И след толкова години отсъствие, как ти се откъсна от сърцето този един ред. :D
Радвам се да те видя отново. :sw024:

Где беше зачезнал и покрил, в изгнание ли? ;) :D

Последно кога се видяхме, след концерта на Metallica на Сонисвиърс, на автогарата май?

A long time ago in a galaxy far , far away ...
I have good feeling about this

9265862X.png